Paskolos sutartis

Paskolos sutartis yra itin svarbus dokumentas, kuris nurodo skolininko ir skolintojo teises ir pareigas. Taip pat joje nurodomos ir skolinimosi sąlygos. Be sutarties paskolos negali būti suteikiamos kredito bendrovėse. Tiesa, kiekviena paskolos sutartis gali būti pasirašoma elektroniniu būdu, tačiau tai taikoma tik Lietuvoje registruotoms bendrovėms, nes užsienio kreditoriai gali laikytis visai kitų teisės aktų ir elektroninis parašas jiems gali būti netinkamas. Jeigu domitės paskolos sutarties sudarymo galimybėmis, tai jums reikėtų labiau dairytis į visus kreditorius – tiek privačius, tiek ir esančius sutelktinio finansavimo platformose, nes pastarosios trečiomis šalimis yra laikomi ir tų platformų operatoriai.

Paskolos sutartis garantuoja, kad kreditorius negalės keisti sąlygų ateityje.

paskolos sutartis

Tie, kurie skolinais iš privačių asmenų nesudarant jokių sutarčių, labai rizikuoja likti apgautiems. Matote, nesant paskolos sutarčiai, galioja civiliniame kodekse įtvirtintos nuostatos, o tai reiškia, kad išieškant skolas, gali būti ilgi teisminiai ginčai, kurie jums kainuos finansiškai. Paskolos sutartis turi būti pasirašoma bet kokiu atveju, nes ji įtvirtina jūsų teises vėliau gintis esant kažkokiems nesutarimams su kreditoriumi.

Paskolos sutartis, kuri pasirašoma tarp fizinių asmenų, kartais turi būti patvirtinta ir notaro. Dabar paskolų sutartys, yra pakeistos – asmenys, kurie skolinasi daugiau nei 2000 eurų, privalomai turi sudaryti paskolos sutartį rašytine forma, o svarbiausia yra tai, kad tokią sutartį privalo patvirtinti notaras. Tuo siekiama sumažinti sukčiavimo atvejus, kuomet asmenys perka didelius pirkinius, nors pajamų deklaravimo metu nėra nurodę tokių gaunamų sumų iš darbo santykių ar kitų šaltinių.

 

Paskolos sutartis turi būti sudaroma laikantis įstatymų

Jeigu kalba eina apie vartojimo kredito sutartis, tai jums būtina žinoti, kad kreditorius sutartyje turi nurodyti visą informaciją apie paskolą. Tai reiškia, kad sutartyje turi būti aiškiai apibrėžiamos metinės palūkanos, bendra kredito kaina. Taip pat turi būti nurodomi delspinigiai ir kiti administravimo mokesčiai. Vartojimo kredito sutartys, kurios pažeidžia vartojimo kredito įstatymą, yra laikančios negaliojančiomis, tačiau tai skolininko neatleidžia nuo skolos grąžinimo. Tiesiog labiau pasidomėkite kokios sąlygos keliamos sudarant paskolos sutartis.

103