Paskolos su vekseliu

Paskolos su vekseliu dabar išduodamos ne tik privačių skolintojų, bet ir paprastų pavienių žmonių, nes tai yra bene geriausias būdas užtikrinti, kad besiskolinantis asmuo grąžins skolą. Vekselis garantuoja, kad asmuo, kuris skolino pinigus, galės vėliau lengvai atgauti pinigus, jeigu ta skola nebus grąžinta laiku. Paprastai kalbant, vekselio turėtojas (skolintojas), negavęs apmokėjimo, galės kreiptis į antstolį išvengiant teismų proceso. Aiškiau kalbant, pirmiau skolintojas turės keliauti pas notarą. Notaras reikalingas tam, kad jis išduotų vykdomąjį raštą. Matote, antstolis negali savarankiškai areštuoti žmonių turto, jeigu tam nėra pagrindo, o šiuo atveju – vykdomojo rašto. Vykdomuosius raštus šiuo metu išduoda tik teismai bei notarai.

Kai kurios paskolos su vekseliu išduodamos ir nelegaliai, todėl tokių paskolų reikėtų vengti.

paskolos su vekseliu

Jeigu jūs ketinate skolintis pinigų pasirašant vekselį, tai turite žinoti, kad sukčiavimo atveju jums niekas nepadės. Matote, dauguma skolintojų vekselius naudoja tam, kad būtų galima išvengti mokesčių mokėjimo. Paprastai kalbant, kai kurie kreditoriai reikalauja, jog asmenys pasirašytų vekselius, kuriuose nurodomas asmens įsipareigojimas sumokėti didesnę sumą nei buvo skolintasi. Tai reiškia, kad kreditorius vekselio sumoje nurodo didesnę sumą nei jūs gausite. Tai teisiškai reikštų, kad jūs skolinotės didesnę sumą nei iš tikrųjų gavote, o tokiu atveju palūkanų kaip ir nebūtų.

Bet, jums visada reikėtų atsižvelgti į tai, kad vekselis nėra skirtas paskolų teikimo veiklai. Vartojimo kreditus išduodančios bendrovės negali reikalauti pasirašyti vekselį vietoje paskolos sutarties. Paskolos su vekseliu tai nėra tas pats kas imti paskola pasirašant kredito sutartį.

Paskolos su vekseliu neturėtų būti imamos, jeigu norite kažkokių teisių

Kiekvienas besiskolinantis asmuo turi suvokti, kad vekselis nėra kredito sutartis. Šiame dokumente nėra apibrėžiamos šalių teisės ir pareigos, ir jokie įstatymai negintų vartotojo. Vekselis yra dokumentas, kurį išduodate jūs – skolininkas. Šis dokumentas yra jūsų įsipareigojimas tam tikrą dieną sumokėti tam tikrą sumą tam tikram žmogui. Paskolos su vekseliu neturėtumėte rinktis, jeigu norite, jog vėliau būtų galima pasinaudoti kažkokiomis savo kaip vartotojo teisėmis.

5
156