Mano kreditas

„Ar mano kreditas gali būti bent kiek sumažinamas?“ – klausia nemažas skolas sukaupęs asmenys, tačiau jiems reikia žinoti, kad Lietuvoje iš tiesų yra galimybė sumažinti skolas nemokant jokių papildomų įmokų. Tai padaryti galima refinansuojant skolas kitose kreditų įstaigose. Matote, per metus paskolų palūkanos keitėsi, ir jos keitėsi priverstinai, nes vyriausybė priėmė naujas įstatymų pataisas, kurios sumažino metinę palūkanų normą. Tai reiškia, kad dabar kreditoriai negali skolinti brangiau nei nurodo įstatymas. Prieš metus ta riba buvo didesnė, todėl logiška, kad anksčiau paskolos buvo brangesnės. Šiuo metu jos yra žymiai pigesnės, todėl norintiems sumažinti senas skolas tiesiog reikėtų paimti naują paskolą ir ja padengti senus įsiskolinimus.

Kiekvienas kreditas gali būti sumažinamas laikantis refinansavimo standartų.

mano kreditasVartotojai, kurie ketina skolintis senų skolų grąžinimui, pirmiausia turi žinoti, kad ne visos refinansavimui skirtos paskolos gali būti naudingos. Matote, yra ir tokių, kurios sukels rūpesčių – padidins jūsų mokamas mėnesio įmokas. Galvojate kaip taip gali būti? Jeigu jau imate paskolą skoloms apdengti, tai ją imkite atsižvelgę į nustatytą metinę palūkanų normą. Jeigu ji bus didesnė nei jūsų senų skolų taikomos palūkanos, tai jūs savo skolų nesumažinsite. Jūs tiesiog mokėsite didesnes įmokas nei mokėjote iki šiol.

Paskolų refinansavimas turi būti atliekamas labai atsargiai, nes jeigu skolinsitės neapgalvotai, tai jums kils daug problemų. Norint sumažinti senas skolas, pirmiausia reikėtų apskaičiuoti kiek įmokų jums dar liko mokėti. Pagal tai žinosite kokiam terminui imti naują paskolą.

„Ar mano kreditas kažkur registruojamas?“, tai turite žinoti, kad apie jį informacija bus laikoma dar ilgą laiką

Kiekviena finansinė paslauga yra registruojama kredito istorijoje. Na bent jau vartojimo paskolas išduodančios bendrovės tai jau tikrai kad tokią informaciją skelbia, nes joms tai daryti yra privaloma. Kredito istorijoje informacija apie jūsų turimas ar anksčiau paimtas paskolas išliks dar daugybę metų. Teigiama, kad po skolos visiško grąžinimo, informacija kredito istorijoje lieka bent jau dešimčiai metų, o tai gana ilgas periodas.

5
87