Kreditai visiems

Nuo šiol kreditai visiems siūlomi patrauklesnėmis sąlygomis nei buvo siūlomos dar prieš kelis metus, nes rinkos reguliavimas išėjo į naudą. Kreditoriai dabar turi nustatyti tokią metinę palūkanų normą, kuri neviršytų leistinos normos. Dažniausiai palūkanos mažėja būtent dėl rinkos reguliavimo – įstatymų pataisos atnaujinamos kone kasmet, o įdomiausia tai, kad su kiekvienu atnaujinimu sumažėja ir palūkanos. Kredito įstaigos, pastebėdamos vis griežtesnį paskolų rinkos reguliavimą, ėmėsi kitos strategijos ir kreditai visiems dabar siūlomi netgi refinansavimo tikslais.

kreditai visiems

Kreditai visiems siūlomi vienoda tvarka, tačiau labiausiai išskirti reikia prastą kreditingumą turinčius asmenis.

Nors teisės aktai visiems taikomi vienodai, pastebima, kad po įsigaliojusių pataisų kaip reikiant sumažėjo ir kredito įstaigų paskolų portfeliai. Taip nutiko dėl to, kad esančios taisyklės nebeleidžia skolintis tiems, kurie negalėtų tų skolų grąžinti laiku. Tai reiškia, kad kredito įstaigoms dabar tenka kruopščiai analizuoti asmenų pateikiamas paraiškas, joms privalu įsitikinti ir tų pateikiamų duomenų tikslumu. Jeigu asmuo pateikia neteisingus duomenis, tai kredito įstaiga tai lengvai išsiaiškina, nes vis dėlto – ji gali gauti informaciją iš viešų informacinių sistemų, kuriose kaupiami duomenys apie asmenis.

Nesuklyskite – niekas jūsų privačių duomenų be reikalo nekaupia. Kredito įstaigos, tikrindamos kreditingumą, gali matyti tik asmens gaunamų pajamų sumą, įsipareigojimus kitoms finansų įstaigoms. Taip visi kreditoriai turi tikrinti ar paraišką pateikęs asmuo yra veiksnus, ar jo veiksnumo nėra apribojęs teismas.

Dabar kreditai visiems gali būti neišduodami ir pačių prašymu.

Po paskutinių įsigaliojusių vartojimo kredito pataisų, atsirado ir galimybė patiems asmenims save įrašyti į tam tikrą sąrašą. Tame sąraše esantys asmenys turės statusą, kuris rodys, jog jiems kreditų ar kitų finansinių paslaugų teikti negalima. Kredito bendrovės, pamačiusios tokius įrašus, negalės išduoti paskolos.

Kiekvienas asmuo turi tinkamai valdyti savo finansus, todėl minėta galimybė save apriboti tiek nuo skolinimosi, tiek ir nuo paslaugų ar prekių pirkimo išsimokėtinai, yra ganėtinai svarbus žingsnis. Tai kaip reikiant pakeičia asmens situaciją, jis lengviau valdo finansus, nes jau žino kur tinkamai panaudoti visas pajamas.

Paskolos visiems

Prispaudė bėda – neturite pinigų kažkokiam pirkiniui ar paslaugai? Paskolos visiems padeda lengviau įsigyti tam tikrus pirkinius, už kuriuos būtų galima mokėti mėnesio įmokomis. Tačiau, jeigu jūs ketinate skolintis tam, kad įsigytumėte nemažos vertės pirkinį ar paslaugą, tai būtinai įvertinkite visas aplinkybes. Daugelis skolinasi nieko neapgalvoję, o tai yra bene sėkmingiausias kelias į prasiskolinimą. Finansų ekspertai pastebi, kad Lietuvoje gyvenančių asmenų finansinis raštingumas turi būti tobulinamas kaip reikiant, nes daug žmonių apskritai nesuvokia kodėl yra blogai imti paskolą ar kažką pirkti išsimokėtinai.

paskolos visiems

Paskolos visiems gali būti naudingos, tačiau tuo pačiu – jos gali pridaryti žalos.

Kiekvienas asmuo, kuris ketina skolintis, pirmiausia turi suvokti, kad visuomet yra neigiama tokių paskolų pusė. Paskolos visiems yra registruojamos kredito istorijoje, todėl dažni įrašai parodo jūsų negebėjimą tinkamai valdyti finansus. Tai pažymi, kad jūsų ekonominė padėtis nėra pavydėtina. Tuo labiau, kad kartais tokie įrašai parodo, kad jūs esate neatsakingi, nes perkate tokias prekes ar paslaugas, kurių sau leisti negalite. Specialistai ragina susilaikyti nuo bereikšmių pirkinių, geriausia būtų tiesiog taupyti.

Kredito istorijoje atsirandantys įrašai išlieka ilgam. Nesvarbu, kad jūs grąžinote skolą kredito įstaigai – įrašas lieka, tik keičiasi jo statusas. Grąžinus paskolą, pakeičiama informacija, jog jūs savo įsipareigojimus įvykdėte. Bet, pats faktas lieka matomu kitoms kredito įstaigoms, kuomet bandysite skolintis vėl. Teigiama, kad tokie įrašai apie gautas paskolas išlieka 10 metų.

Dabar paskolos visiems išduodamos tik po kredito įstaigos atlikto kreditingumo įvertinimo.

Jau praėjo laikai, kai kredito bendrovė nevaržomai galėjo skolinti pinigus bet kam. Jos šiuo metu turi skirstyti klientus. Vieniems paskolas jos gali suteikti, o kitiems – ne. Mokumo vertinimo nuostatai yra tas rodiklis, kuris ir lemia ar jūs gausite paskolą ar ne. Jums patiems būtų naudinga perskaityti tas nuostatas. Jas pateikia Lietuvos bankas, tad užtenka atsidaryti tik jo interneto svetainę.

Kreditingumo patikrinimas yra svarbiausias žingsnis, po kurio ir paaiškėja ar jūs gausite paskolą ar ne. Paskolos visiems turi būti išduodamos tik po tokio patikrinimo.

5
105