Paskolos bedarbiams

Tiems, kad kam atrodo, jog paskolos bedarbiams išduodamos lygiai taip pat kaip ir visiems kitiems vartotojams, reikėtų atidžiau paskaityti mokumo vertinimo nuostatus, nes juose yra aiškiai nurodyta, kad nedirbantys asmenys negali būti finansuojami jeigu jie neturi tvarių pajamų šaltinio. Tai taikoma ne tik darbo biržoje užsiregistravusiems asmenims – tai taikoma visiems. Jeigu asmuo neturi pajamų, tai logiška, kad jis, gavęs paskolą, negalės mokėti jos įmokų, todėl tokia paskola ir negali būti išduodama. Anksčiau nedirbantiems asmenims paskolos buvo išduodamos paprasčiau, ypač tai liečia internetu skolinančias įmones. Tačiau dabar yra visai kita situacija, nes šias kreditų bendroves prižiūri Lietuvos bankas.

Paskolos bedarbiams internetu

Bedarbiai asmenys kredito internetu gauti negali ir dėl to, kad neretai jų paskutinių 4 mėnesių pajamų vidurkis yra nulinis. Tai reiškia, kad jeigu jūs tik dabar užsiregistravote į darbo biržą, tai kreditorius matys, jog jūs prieš tai gavote pajamas, tačiau vis tiek jums gali nesuteikti paskolos, jeigu jis matys, kad esate bedarbis. Klientų mokumo vertinimo nuostatuose yra pabrėžiama, kad kredito teikėjas privalo apskaičiuoti pajamų vidurkį pagal paskutinius 4 mėnesius. Bet, nereikia pamiršti ir kitų prievolių, kurias turi įvykdyti kredito teikėjai.

Paskolos bedarbiamsPaskolas teikiančios bendrovės turi tikrinti ne tik pajamas, jos turi peržiūrėti visą informaciją, kuri padėtų tinkamai nuspręsti ar galima asmeniui išduoti paskolą ar ne. Tarp tikrinamos informacijos labiausiai dėmesio sulaukia kredito istorija. Ji turi būti patikrinta kruopščiai, nes kredito teikėjams privalu įsitikinti, kad asmuo iki dabar tinkamai vykdo visus skolinius įsipareigojimus kitoms finansų įstaigoms ar paslaugų teikėjams. Jeigu jūsų kredito istorijoje matoma, kad anksčiau negalėjote laiku mokėti įmoką, tai gali būti gana didelis minusas. Kredito teikėjai žiūri ne tik į praeitį, bet ir į dabartį – jie tikrina ar nesate įsiskolinę kitiems, ar neturite pradelstų mokėjimų ir t.t.

Tikrindami informaciją, kreditoriai turi remtis skaičiais, o tai reiškia, kad jie turi paskaičiuoti ar su nauja paskola klientas nebus prisiėmęs per daug įsipareigojimų, kurių negalėtų vykdyti. Tiesiog kreditoriams privalu atsakingai skolinti pinigus.

140